Image1 Image2 Image3 Image4 Image5

Przygotowania do najbliższych Wrocławskich Dni Seniora idą pełną parą, mimo okresu wakacyjnego. Cały wrzesień i początek października przebiegać będzie w atmosferze wielkiego święta, a wypełni je ponad 200 wydarzeń z wielu dziedzin: od artystycznej po zdrowie .

W obchodach corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy seniorów z całego Dolnego Śląska i innych regionów Polski!
W tym roku Dni Seniora potrwają od 6 września do 6 października. W tym czasie czeka nas blisko 200 wydarzeń w przeciągu czterech tygodni z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji, które firmuje ponad 100 Partnerów.
W harmonogramie znaleźć będzie można: prelekcje, wykłady, bezpłatne konsultacje i badania, potańcówki oraz różnorodne treningi. Wśród ogólnorozwojowych warsztatów znajdą się dziennikarskie, taneczne, śmiechoterapii i efektywnej komunikacji, rozwoju osobistego, poruszania się po Internecie czy gimnastyki mózgu. 
Udział  w  wydarzeniach jest w większości bezpłatny, ale obowiązują zapisy w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora bądź w siedzibach Partnerów – współorganizatorów  senioralnych inicjatyw. 


MARSZ KAPELUSZY
Startujemy 6 września o godz. 9.30 na placu Nowy Targ, gdzie wspólnie spróbujemy pobić Kapeluszowy Rekord Wrocławia.  O godz.11.30 barwny Marsz Kapeluszy wyruszy w stronę sceny na placu Gołębim w  Rynku, gdzie odbędzie się wręczenie symbolicznych kluczy do bram miasta dla Królowej i Króla Seniorów. Od 12.30 czekają nas emocje związane z ogłoszeniem wyników konkursów i wręczeniem statuetek dla Przyjaciół Seniorów. Inaugurację zakończymy o godz. 13.00 koncertem „Muzyczny kalejdoskop” w wykonaniu wrocławskiego zespołu OLDERSI.
NASZE KONKURSY
W tym roku z okazji Dni Seniora odbędą się cztery konkursy.
Pierwszy to konkurs na projekt krasnala „Seniorka” wykonany dowolną techniką. Mogą zgłaszać się zarówno osoby indywidualne, jak i grupy senioralne oraz międzypokoleniowe z całej Polski. W drugim konkursie „Wrzeciono czasu” czekamy na historie (biografie) najstarszych wrocławian związane z naszym miastem, spisane w wersji papierowej lub elektronicznej, prozą lub wierszem. Trzeci konkurs – fotograficzny „Tajemniczy, nieznany Wrocław” ma na celu pokazanie mało popularnych i oryginalnych miejsc we Wrocławiu w obiektywie seniorów. Ostatni konkurs polega na ułożeniu Hymnu Dni Seniora. Ocenie podlega kompozycja muzyczna, tekst i wykonanie.      
W konkursie mogą wziąć udział indywidualni seniorzy oraz zrzeszeni w formalnych i nieformalnych grupach senioralnych.   
NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA
Przez cały miesiąc będzie w czym wybierać (zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem DNI SENIORA 2019 na naszej stronie internetowej). Nie może Was jednak zabraknąć na Balu Kapeluszy w dniu inauguracji (Liczba miejsc ograniczona!).
Już 12 września  na deskach Sceny Kameralnej Teatru Polskiego premiera przedstawienia teatralnego  „Stara kobieta wysiaduje” na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Inscenizacja przygotowana została przez grupę seniorów biorących udział w projekcie Senior Grand Prix.
Co roku tłumy przychodzą na dach Muzeum Współczesnego  na międzypokoleniową potańcówkę. 14 września zapraszamy na trzecią z rzędu edycję balu w chmurach.
Wielbiciele brzmień a‘capella wezmą udział w Przeglądzie Amatorskich Chórów Senioralnych już 16 września. Na podwórku Teatru Muzycznego Capitol zaprezentuje się około 20 chórów i zespołów śpiewaczych z całej Polski.
W tradycję Dni Seniora wpisują się Targi Senioralne. 29 września we wnętrzach Teatru Polskiego prezentowana będzie różnorodna oferta około 50 partnerów Wrocławskiej Karty Seniora. Na odwiedzających czekają specjalne rabaty oraz bezpłatne konsultacje i porady z zakresu edukacji, kultury, zdrowia, sportu, turystyki i rekreacji.
W tym samym dniu pod gościnny dachem Teatru Polskiego melomani wysłuchają koncertu pod nazwą „Gdy Opera spotyka się z Operetką“ .
Podczas wydarzenia przeniesiemy się w podróż po słynnych dziełach operowych i operetkowych. Artyści zaprezentują także fragmenty rzadko wykonywanych w Polsce dzieł. W obsadzie znajdą się takie nazwiska jak: Sylwia Frączek – tenor, Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor i Magdalena Jaszczak – fortepian.
Akcent literacki Dni Seniora wybrzmi już dzień później. Spotkanie autorskie z seniorami-twórcami książki pt: „Mój przyjaciel smartfon” poprowadzi Magda Wieteska. Książka ta jest owocem pracy seniorów podczas warsztatów dziennikarskich organizowanych przy Wrocławskim Centrum Seniora. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatny egzemplarz książki.
VII Senioralny Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów należy do znanych i cenionych artystycznych imprez cyklicznych na mapie Wrocławia. Teatralne i kabaretowe grupy senioralne z całego Dolnego Śląska zaprezentują się na scenie Centrum Kultury AGORA 1 października.

IMPREZA NA PARTYNICACH
Senioralne święto obudowuje szereg imprez towarzyszących. Jedną z nich jest
Dzień Seniora na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice 13 października.
W programie przewidziano wyścigi konne: 7 gonitw, prezentację koni na padoku, oprowadzanki konne, zwiedzanie z instruktorem: stajni, hal jeździeckich i terenów zaplecza wyścigowego. Podczas imprezy otwarta zostanie  „seniorska loża VIP". Na murawie otaczającej tor skorzystać będzie można z oferty licznych partnerów Dnia Seniora: biur organizujących  wycieczki, punktów badania wzroku, słuchu, fitness dla seniorów, tanecznej czy warsztatów dekorowania kapeluszy.

Więcej informacji w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00, tel.; 71 772 49 40, www.seniorzy.wroclaw.pl..........

Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Koordynator

     

Media o nas

Facebook

 

Galeria zdjęć 2017

Materiały promocyjne 2019 r.

 

 

 HARMONOGRAM DNI SENIORA

 KLIKNIJ NA OBRAZEK